Soru CevapCategory: Site Dışı SEOTanıtım ve Backlink Alma
Anonim 4 sene önce sordu

Merhabalar, 
Yeni çalıştığım bir firma için tanıtım ve backlink çalışması yapmam lazım. Bu sitelere nasıl ulaşabilirim? Özellikle kaliteli olanlarına nasıl ulaşabilirim?

1 Cevap
Çağdaş Akagündüz TamSEO 4 sene önce cevapladı

Kaliteli web sitelere nasıl ulaşalıcağından önce, kaliteli olduğu iddia edilen, forumlarda tanıtımları yapılan sitelerden uzak durmanızı tavsiye ederek başlıyayım. Çünkü bu sitelerin satış yaptığı rahatlıkla tespit edilebildiğinden PR değeri kaç olursa olsun kaliteli olarak adlandırılamaz. 
 
Sektörünüz ile alakalı, ilgili siteler ile iletişime girmek, çeşitli çözüm ortaklıkları teklif etmek mantıklı bir yöntemdir genelde ve sıcak karşılanır. Günümüzde içerik oluşturmaya izin veren popüler haber siteleri ve sözlükler mevcut bunlara yönelinebilir.
 
Ne yazık ki bu siteler kalitelidir, bu sitelerden link alın diye bir liste sunulmuyor günümüzde, size Dmoz’dan bakın diyeceğim ama orası da manipüle ediliyor, alexa sıralamaları her zaman doğal olmuyor. Gözünüze kestirdiğiniz siteyi biraz tasarım, içerik, kullanım kolaylığı ve link çıkış oranı açısından inceleyerek kalite durumları hakkında az çok fikir edinebilirsiniz.