SEO Fiyat Teklifi Alın

Tam SEO

Tam SEO İletişim
0
GD Star Rating
loading...

Yeni Google Görseller Bölümü

Çağdaş Akagündüz 14 Şubat 2013

Google Images ( Google Görseller) sizin de fark ettiğiniz üzere geçtiğimiz hafta bazı değişikliklere uğradı. Tasarımsal bir değişiklik olduğu gibi çoğu web sitesini derinden etkileyen sistemsel bir değişiklik de yaşandı.

Bu çoğu webmasterın canını sıkan -buna ben de dahilim- değişiklik şu: Daha öncesinde Google Görseller bölümünde yer alan görsele tıklandığında görselin bulunduğu siteye giderdik, şimdi ise beğendiğiniz görsele tıkladığınızda Google bu görseli ilgili web sitesinden çağırıp kendi içerisinde göstermekte. Bu durum da hali ile Görsel aramalarından hit alan çoğu web sitesini ciddi şekilde etkilemekte, üstelik hiçbir ziyaretçi alamazken, Google şu an için kendi kullanıcılarına çekip gösterdiği resimler ile web sitelerinin trafik limitlerini de tüketmekte.

yeni google görseller

Evet Google Görsellerde arama yapmak ve görsel seçmek, incelemek çok keyifli oldu bu haliyle, fakat bu sistem ile o içerikleri sunan web sitelerinin hepsi de dibe doğru sürüklenmekte. Nihayetinde Google, görsellerin ön gösterimini cidden büyük boyda ve çok kaliteli bir şekilde yapmakta ve durum böyle olunca da, kimse zaten görüp incelediği görseli bir de web sitesine girip inceleme ihtiyacı duymuyor.

Google’ın bu şekilde bir yaptırım uygulaması (yaptırım diyorum) kuvvetle muhtemel eski frame sisteminin manipüle edilişinden, fakat bu sistem iyileştirilmezse, çoğu kişi image-bot’ları sitesinde yasaklayacak.

Onun dışında birçok webmaster forumunda, bu sistemin nasıl manipüle edileceğinin açık açık tartışması yapılmakta, eğer bu sistemi geçmek için saçma yöntemler kullanırsanız, bizden söylemesi sitenizi yasaklatırsınız. Şimdilik en iyisi beklemek, ben Google’ın bu sistemi biraz daha vicdanlı hale getireceğine inanıyorum.

GD Star Rating
loading...

Yazar Hakkında

Çağdaş Akagündüz

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. Şimdilerde Tamseo+ ile SEO hakkında bilinmesi gerekenleri, teknikleri, herkesin uygulayabileceği şekilde anlatıyor ve SEO'nun ne denli önemli olduğunun bilinmesini sağlıyorum.
tüm yazılarını gör →

Makaleyi Yorumlayın

Hesabınıza Giriş Yapın

Şifreni mi unuttun ?Tekrar şifre isteyin ?

HEMEN ÜYE OLUN !